Zakrament bolniškega maziljenja lahko prejme vsak vernik, ki je v zdravstveno kritični situaciji.

Bolniško maziljenje lahko v svojem življenju prejmemo večkrat. Tako je smiselno, da tudi mladi ljudje prosijo za ta zakrament, ko jih na primer čaka težka operacija. Mnogi kristjani v takšnih trenutkih povežejo bolniško maziljenje z (življenjsko) spovedjo. (YouCat 243)

Zakrament bolniškega maziljenja je namenjen vsem, ki so resno bolni, in ne samo tistim, ki so tik pred smrtjo, zato s prejemom tega zakramenta ne odlašajte.

Poleg rednih obiskov bolnikov in ostarelih na prve petke v mesecu je župnik na njihovo željo ali na željo svojcev na voljo ves čas, tudi ponoči. Če je le mogoče, se obrnite na župnika pravočasno.

Bolniki Kliničnega centra v Ljubljani in Onkološkega inštituta ter njihovi svojci pa se lahko obrnete tudi na bolniško župnijo, katere telefonska številka je: 041 613 378.