Podružnična cerkev (408 m) je posvečena mučenki sv. Marjeti Antijohijski.

Kraj in cerkev se omenjata leta 1427; ima poslikan strop, na slavoločni steni je Križanje (1742). Cerkev ima gotska okna. Stranski oltarji so iz leta 1657 in 1666. Ob levi steni stoji oltar Svete Trojice iz leta 1646. V zvoniku so štirje zvonovi (Mati mnogih cerkva; Župnije ljubljanske nadškofije v sliki in besedi, Družina 2012, str. 525).

Maše v podružnični cerkvi so ob godu sv. Antona Puščavnika (17. januarja), na god sv. Marjete (20. julija), na »Marjetino nedeljo« (ob godu zavetnice), na žegnanjsko nedeljo (zadnjo v avgustu) in spomladi prošnja maša (na ponedeljek pred vnebohodom). V mesecu maju je ob nedeljah popoldan v cerkvi sv. Marjete šmarnična pobožnost. Na 5. postno nedeljo na pobočju pod cerkvijo poteka dekanijski križev pot.