Branje za Slomškovo bralno priznanje (SBP) se v Sloveniji odvija že skoraj dve desetletji. Letos želimo k njemu vzpodbuditi tudi v Preski. Glavni namen SBP je branje duhovnih knjig (npr. pričevalnih zgodb iz življenja ljudi, ki skušajo v realnosti vsakdana živeti evangelij.) Po vsaki prebrani knjigi mlajši narišejo, kar jih v knjigi nagovarja oz. jim ostaja, večji pa to napišejo ali pa si le izpišejo misli za življenje. Po prvi prebrani knjigi bralec prejme posebno mapo, v katero zbira omenjene zapiske ali risbice, hkrati pa prejema tudi nalepke in ob koncu leta priznanje. Skoraj vsako nedeljo po družinski sveti maši bo zadaj pod korom nekdo s priponko SBP, ki bo otrokom na razpolago v zvezi s tem. Odrasli bralci se bomo občasno zbrali v pogovorni skupini, kjer si bomo to, kar nas nagovarja, imeli priložnost podeliti. Prva knjiga naj bi bila prebrana do Miklavža (6. 12.), druga do kulturnega dne (8. 2.), tretja pa do konca aprila. Primerne knjige bodo na voljo tudi v priročni knjižnici, ki bo urejena pod korom.

Predlogi za branje za otroke