Ena od mogočih oblik aktivnega sodelovanja v župnijski skupnosti je tudi branje beril pri maši, tako nedeljski kot pri mašah med tednom. Poleg ministrantov in pevcev ima služba bralca najvidnejšo in najpomembnejšo vlogo med liturgičnimi sodelavci. Posredovanje Božje besede božjemu ljudstvu, župnijskemu občestvu je lepo in odgovorno poslanstvo in služenje Bogu ter bratom in sestram po veri. Za branje pri nedeljskih in prazničnih mašah se dvakrat ali trikrat letno pripravi razpored branja za določeno obdobje. Tako vsak bralec ve, kdaj je na vrsti za branje in se na branje lahko ustrezno pripravi. Občasno so bralci povabljeni na posebno skupno srečanje na škofijski, dekanijski ali župnijski ravni z namenom izobraževanja in/ali duhovnega poglabljanja v svetopisemska besedila, izmenjavi izkušenj ter medsebojnega spodbujanja in spoznavanja.

 

Voditelj: stalni diakon Iztok Žebovec (040 813 509, 01 361 42 28, iztok.zebovec@siol.net)

Kdaj: ob nedeljskih mašah po razporedu bralcev beril, pri mašah med tednom ste povabljeni, da se prostovoljno javite za branje; bralec se javi v zakristiji vsaj 10 minut pred začetkom sv. maše.

Komu je skupina namenjena: obstoječim in novim bralcem, ki se čutijo primerni za oznanjevanje Božje besede