Zborovodja: Marko Jankovec (031 816 771, marko.jankovec@fe.uni-lj.si)

Vaje: sreda ob 20.00

 

Moški pevski zbor Župnije Preska je bil ustanovljen leta 2006 na pobudo župnika Francija Klopčiča. Zbor poje sakralne pesmi, renesančne skladbe ter narodne in umetne pesmi domačih in tujih skladateljev. Redno poje pri liturgiji v domači župnijski cerkvi v Preski, ohranja pa tudi tradicijo petja moškega zbora na podružničnih cerkvah na sv. Marjeti, pri sv. Trojici in pri sv. Jakobu.

Od leta 2011 redno sodeluje na območni reviji pevskih zborov in malih pevskih zasedb Ljubljana okolica »Naj se sliš«. Vsako leto konec avgusta prihaja na srečanja moških zborov in skupin »Pod grajsko lipo« v Polhovem Gradcu.

Pevce druži veselje do petja. V zboru poje enajst do trinajst pevcev, trenutna zasedba je tredecet. Prvo leto je zbor vodil Rudi Cerc, od leta 2007 ga vodi Marko Jankovec.