Župnijska cerkev sv. Janeza Krstnika je bila posvečena 13. oktobra 1957. Tega dogodka se vsako leto spominjamo na žegnanjsko nedeljo in lahko rečemo, da je nekakšen rojstni dan cerkve. Posvetitev cerkve pomeni, da je stavba izvzeta iz posvetne rabe in je posvečena samo Bogu. Postane Božja hiša, v kateri je priložnost za srečanje z Bogom. Istočasno pa je tudi priložnost, da se srečamo med seboj kot bratje in sestre.

Ta dan se zahvaljujemo za stalno Božjo navzočnost, za vse zakramente in milosti, ki nas združujejo in krepijo v ljubezni in utrjujejo našo vero v Kristusu. Hvaležni smo tudi drug za drugega, da vsak po svojih močeh in sposobnostih prispeva svoj kamen v mozaiku župnijskega življenja.

ŽEGNANJE

Cerkev je za vse kristjane

božja hiša in naš dom.

Skupaj tu Boga slavimo,

z nami v linah poje zvon.

Tu pred Bogom, bratje, sestre,

v naši cerkvi zbrani smo,

da v spomin na posvetitev

žegnanje praznujemo.

Naši predniki zgradili

so to cerkev Bogu v čast.

Zdaj pa mi za njo skrbimo,

vsak faran ima jo rad.

Mir in upanje, tolažbo

nam v cerkvi Bog deli.

Delo, radost in trpljenje

naj nam tukaj posveti.

Vsaka cerkev je podoba

naše žive skupnosti.

Verniki smo prava Cerkev,

v njej med nami Bog živi.

Franc Juvan