Po temeljitih animatorskih pripravah, ki so bile še posebej intenzivne od četrtka naprej, se je v nedeljo, 9. julija, začel Oratorij Preska 2017. Otvorili smo ga v župnijski cerkvi z večerno sveto mašo, ki so jo sooblikovali animatorji in otroški pevski zbor. Na začetku maše so ob zvokih oratorijske himne ministranti v slovesnem sprevodu prinesli v cerkev kip osrednjega lika letošnjega oratorija – Marije. Posebna je bila tudi uprizoritev prikazanja angela miru trem fatimskim pastirčkom, ki smo jo videli na koncu maše. Angel je pastirčke naučil molitev: »Moj Bog, verujem vate, molim te, upam vate in te ljubim nadvse. Prosim te odpuščanja za tiste, ki ne verujejo, ne molijo, ne upajo in te ne ljubijo.« Po maši so otroci dobili svoje oratorijske majice.