V nedeljo, 25. 6. 2017, smo obhajali nedeljo našega farnega zavetnika sv. Janeza Krstnika. Pri slovesni dopoldanski sv. maši smo se farnemu zavetniku zahvalili za vse milosti, ki smo jih bili kot občestvo deležni. Slovesno mašo je daroval domači župnik, ki je v nagovoru nanizal kar nekaj dejstev, ki se jih se veseli, pa tudi tistih, ki mu povzročajo skrbi. Mašo so s sodelovanjem obogatili župljani, s petjem pa polepšali pevski zbori naše župnije. Pri vseh nedeljskih mašah je bilo darovanje, tokrat za obnovo fasade na cerkvi in zvoniku ob 60. obletnici blagoslovitve cerkve, ki jo bomo praznovali jeseni.

Maši je sledilo druženje, ki je bilo zaradi napovedi slabega vremena v telovadnici OŠ Preska. Kot je g.župnik v vabilu napisal, »da bi kot župnija, ki je družina družin« sedeli za skupno mizo pri obedu. Tako se je tudi zgodilo, saj je bila telovadnica skoraj premajhna za vse. Po okusnem kosilu, kulturno-zabavnem programu, v katerem so sodelovale tudi Mara Vilar in ljudske pevke iz Domžal, in uspešno rešenih nalogah za g. župnika, se je tehtnica prevagala na njegovo stran in dobre volje smo se okrog 14. ure razšli na svoje domove.

B. O.