Letošnje župnijsko romanje nas je vodilo po poteh velikih francoskih svetnikov. Prvi dan romanja smo obiskali Annecy, kjer sta v 16. in 17. stoletju delovala sv. Frančišek Saleški in sv. Ivana Šantalska, začetnika češčenja Srca Jezusovega. V cerkvi Marijinega obiskanja smo ob njunem grobu imeli mašo. Drugi dan smo obiskali Paray-le-Monial, romarsko središče častilcev Srca Jezusovega, kjer je pokopana sv. Marjeta Marija Alakok, ki je najbolj zaslužna za širitev češčenja. S petimi litanijami in slavilnimi pesmimi smo počastili Srce Jezusovo. Pot nas je nato vodila v Nevers, kjer v samostanski cerkvi sv. Bernardke počiva njeno neiztrohnjeno telo in kjer smo ob njenem grobu imeli mašo. Tretji dan smo se ustavili v mestu Tours in ob grobu sv. Martina imeli romarsko mašo. Ogledali smo si še katedralo Saint Gatien ter biser renesančne arhitekture dvorec Chenonceau s čudovitimi vrtovi. Zadnji dan je bil namenjen arškemu župniku J. M. Vianeju. Začeli smo ga z mašo ob njegovem grobu, se mu priporočili in v »kapeli Srca« počastili njegovo srce, ki je bilo tako polno ljubezni do vseh, še posebej ubogih. Duhovno obogateni in z željo, da bi milosti, ki smo jih prejeli, znali deliti, smo se vrnili na svoje domove.

Bernardka Osovnikar