Na torek po Binkoštih preški in sorški župljani romamo v Crngrob k Mariji Vnebovzeti, kjer imamo zaobljubljeno mašo, h kateri so se zaobljubili naši predniki, še v času, ko sta bili preška in sorška župnija eno. Tako je bilo tudi letos, ko smo se v torek, lo.6. zbrali v nekoliko pozabljenem romarskem svetišču, kjer so bila v marcu tega leta končana obnovitvena dela na Velikem oltarju in Križevem potu. Nekaj korajžnih romarjev je kljub hudi vročini v Crngrob priromalo peš. Mašo je daroval sorški župnik g. Joško Čuk ob somaševanju našega župnika g. Jureta Koželja in vrhniškega dekana. Ob koncu maše smo Marijo počastili s petimi litanijami in se ji priporočili v varstvo. Ob orgelski spremljavi so med mašo lepo prepevali naši cerkveni pevci. Po maši je bilo na prostoru pred cerkvijo še prijetno druženje ob pecivu, ki so ga pripravile sorške gospodinje, za kar se jim lepo zahvaljujemo. O.B.