Na binkoštno nedeljo župnijska Karitas vsako leto organizira srečanje starejših, bolnih in invalidov. Srečanje smo začeli s sv. mašo, ki jo je daroval naš župnik Jure Koželj, sooblikovali pa sodelavci Karitas. Pridiga je bila posvečena binkoštnemu prazniku, prihodu sv. Duha, ki nas s svojo milostjo pripravlja na srečanje z Bogom, nam pomaga osmisliti trpljenje, premagovati strah in z življenjem izpričevati božjo ljubezen in odpuščanje. Med mašo smo prejeli zakrament bolniškega maziljenja. Mašo so z ubranim petjem polepšali cerkveni pevci. Po maši so vsi starejši od 90 let prejeli rožico pospremljeno z aplavzom. Sledilo je druženje v pastoralnem domu. Najprej kratek kulturni program, kjer smo prisluhnili kratkim skladbicam na orglicah, kitari, harmoniki, trobenti, violini, klaviaturah, skečem in ženskemu kvartetu Kresnice, ki so nam zapele več pesmi in še po kosilu poskrbele za veselo razpoloženje. Kvartet Kresnice, ki ga vodi naš organist Jože Šušteršič, deluje v okviru Karitas že nekaj let in prepeva na prireditvah, ki jih organizira naša Karitas. Sledilo je okusno kosilo, po katerem smo se posladkali s pecivom, ki so ga pripravile članice Karitas in nazdravili s kozarčkom rujnega ter obujali spomine in se veselili že naslednjega srečanja. Starejše od 90 let, ki se srečanja niso udeležili smo popoldne obiskali na njihovem domu. Za postrežbo so poskrbeli fantje in dekleta iz mladinske skupine.

Bernardka Osovnikar