V sredo, 2. julija smo Šmarničarji odšli na izlet. V Olimju smo si ogledali starodavne orgle in jih tudi preizkusili. Cerkev, v kateri so orgle, je zgrajena v baročnem stilu. Najbolj zanimiv nam je bil oltar v črno-zlati barvi. V cerkvi je tudi slika črne Marije in freska vic, nebes in pekla. Poleg cerkve je tudi samostan, kjer se nahaja ostanek najstarejše lekarne. To je okrogel prostor, okrašen s freskami različnih dogodkov iz svetega pisma, ki omenjajo kakršna koli zelišča ali sadeže. Na primer Adam in Eva v raju z jabolkom. Nad vsakim motivom je v različnih pisavah napisana beseda Bog. Ko smo stopili v današnjo prodajalno, je močno zadišalo po zeliščih. Po obisku lekarne smo vsi prevzeti od vonja odšli v čokoladnico, ki je nedaleč stran. Gospa, ki nas je sprejela, nam je najprej razložila potek izdelave čokolade. Nato nam je prek slik pokazala kakavovec, iz katerega izdelujejo čokolado in kakav. Kasneje smo smeli poizkusiti še semena kakavovca in se posladkali z nekaj koščki njihove čokolade. Vsi zadovoljni, da smo se pocrkljali s čokolado, katere se prav nihče ni branil, smo sedli pod lipo zraven cerkve in nahranili svoje lačne želodčke. Zatem smo se odpravili proti Termalnem parku Aqualuna, kjer smo se kopali, tunkali, predvsem pa zabavali na toboganih. Najbolj je bil z naše strani obiskan tobogan King kobra, kjer smo kričali od navdušenja in čisto malo strahu. Uživali smo vsi, od najmanjšega do največjega. Prekmalu je prišel čas, da smo se odpravili domov. Nekateri so v avtobusu od utrujenosti zaspali, drugi pa smo se pogovarjali o čudovito preživetem dnevu, in o tem, da bomo še obiskovali Šmarnice.