V torek, 28.6, smo se kolesarji preške župnije ob štirih zjutraj zbrali pred kapelico pod cerkvijo, da bi poromali na Brezje. Najprej smo še v temi, nato pa ob lepem sončnem vzhodu kolesarili proti Brezjam. Naš prvi postanek je bil v Naklem, kjer smo se odžejali in se zatem odpravili naprej. Najbolj smo uživali ob spustu v Podbrezjah, a kaj, ko je kmalu za tem sledil težak vzpon pred Dobrim Poljem. Malo pred sedmo uro smo prispeli na Brezje, kjer smo se najprej spočili . Nato smo šli k sveti maši, kjer smo se duhovno okrepili in nabrali novih moči. K maši so prišli tudi romarji iz drugih koncev Slovenije. Eni so pripešačili, drugi so prikolesarili. Anton Jamnik, ki je imel mašo, pa je rekel, da je dospel kar po štirih kolesih. Po sveti maši je sledila še skupinsko slikanje vseh romarjev. Preški kolesarji smo se še nekaj časa zadržali pred cerkvijo, da smo v miru pomalicali. Nato smo se počasi odpravili proti domu. Na poti smo se ustavili še v cerkvi svete Marije, pomočnice Kristjanov, na Bregu, kjer nam je tamkajšnji župnik Ciril Plešec razkazal cerkev. Skupaj smo zapeli nekaj pesmi ob spremljavi orgel. Zatem smo krenili proti Medvodam in se ustavili na zasluženem medvoškem sladoledu. Okoli pol enajste ure smo se polni lepih vtisov vrnili v Presko.