Sobotno praznično dogajanje se je začelo že zgodaj zjutraj z blagoslovom ognja, ki je bil nato raznešen po domovih. Dopoldan so se pri molitvi pred Božjim grobom zvrstili veroučenci od najstarejših do najmlajših, molitvene ure zanje so pripravili katehistinje in animatorji. Popoldan je trikrat potekal blagoslov jedil, ki so mu sledile molitvene ure. Zvečer smo obhajali velikonočno vigilijo. Začela se je s slavjem luči, ko je bila v temno cerkev slovesno prinešena velikonočna sveča in je župnik zapel Velikonočno hvalnico. Sledilo je daljše besedno bogoslužje, med katerim so se spet oglasili zvonovi in orgle, prvič pa se je zapela tudi Aleluja. Sledili sta še krstno in evharistično bogoslužje.