Zadnji dnevi v aprilu so vsako leto namenjeni župnijskemu romanju. Letos smo odšli v Međugorje, ki je za štiri dni postalo naš dom. Romanje smo začeli z mašo v naši župnijski cerkvi. Med vožnjo nam je vodička Petra povedala veliko o Marijinih sporočilih. Ponedeljek je bil namenjen srečanju z vidkinjo Vicko in Jakovom ter vsponu na Križevac.  Slovenski in poljski romarji smo imeli to čast, da nam je vidkinja posvetila dodaten čas za  pričevanje in vsakemu namenila svoj objem. V torek smo obiskali pričevalko Nancy in skupnost Cenacolo, se odpeljali v skupnost Milosrdni otac, v kateri živijo bivši odvisniki, ki jih je dolgotrajno jemanje mamil teže zaznamovalo. Obiskali smo še Majčino selo, kjer živijo otroci sirote. V nepozabnem spominu nam bodo ostale večerne molitve in slavljenja, pri katerih  res lahko odpreš svoje srce Mariji,  ji daruješ svoje stiske in se ji predaš. Odšli smo še na  goro prikazanj Crnico ter se v sredo zjutraj z mašo poslovili od Međugorske Marije z željo, da bi Marijin mir in sporočila znali živeti in širiti v sredini kjer živimo.

Bernardka Osovnikar