Sobotno mrzlo dopoldne so naši prvoobhajanci preživeli v družbi svetnice in preproste deklice Julije. S svojo zgodbo je ogrela otroška srca za Jezusa, ki ga je sama izbrala za svojega najboljšega prijatelja in ga preko prvega svetega obhajila povabila, da “pride Jezus k njej stanovat”, kot se je doživeto izrazil eden izmed prvoobhajancev.
Gospod župnik Jure, bogoslovec Matjaž in katehistinja Mihelina so o evharistiji nagovorili tudi starše in nas vzpodbudili, da preko evharistije prejemamo vse, kar potrebujemo. Jezus nam daje znamenja, ki so vidna tudi našim očem preko evharističnih čudežev širom sveta, in s tem razblinja dvome dvomljivcev.
Verjamem, da nam Jezus tudi v teh časih preizkušnje še bolj konkretno kaže, da je edino On vir moči in rešitev za vse naše stiske in strahove.
V imenu prvoobhajancev in njihovih staršev kličem Bog lonaj! gospodu župniku in sodelavcema, ki so vsem omejitvam navkljub pripravili in izpeljali odlično srečanje.
Evharistični Jezus nas vsak dan čaka v sveti hostiji, da ga sprejmemo in počastimo.
Marjeta Rink