Med 1. 8. in 5. 8. smo se birmanci in mladi naše župnije odpravili na petdnevno romanje v Medžugorje. Vodji našega romanja sta bila Petra in župnik Jure Koželj. Udeležili smo se 27. festivala Mladifest, ki je potekal pod geslom “Bodite usmiljeni”. Za veliko večino je bilo to prvo romanje k Mariji. Z nami so romali tudi drugi mladi iz Železnikov, Škofje Loke, Ljubljane in Metlike, s katerimi smo se hitro ujeli in navezali stike. V Medžugorju smo se poleg odličnega duhovnega programa na samem festivalu udeležili tudi videnja na Crnici in premišljevanja križevega pota na Križevcu. Program je bil sestavljen iz večjezičnih molitev, osebnih pričevanj, katehez, maše, češčenja, procesije in navdihujočega petja več deset tisoč ljudi iz 68 različnih držav. Doživeli smo izvrstno duhovno izkušnjo. Med drugim smo imeli priložnost prejema sv. spovedi. V Medžugorju smo čutili veliko božjega usmiljenja, hvaležnosti, pozitivne energije in vere. Te občutke bomo zagotovo ponesli naprej v naša življenja. Na romanju smo se umirili in slavili Boga. Utrdili smo prijateljske vezi in ustvarili nove. Izkušnja se nas je zelo dotaknila in nas napolnila z vero. Verjamem, da se bomo v Medžugorje odpravili še kdaj. Hvala vsem, ki ste našega romanja spomnili v molitvi.

Klara Burgar