Prvoobhajanski vikend oziroma “dober dan z Jezusom” je letos potekal 18. in 19. novembra na Brezjah. Udeležilo se ga je 27 drugošolcev, ki bodo maja prihodnje leto prvič pristopili k svetemu obhajilu. V petek popoldne smo se zbrali pri sestrah in se za začetek malo bolje spoznali med seboj. Skozi celoten program se je prepletala zgodba o deklici sv. Juliji. Poudarke iz zgodbe o svetnici, ki se je med drugim zavzemala za uvedbo praznika Sv. Rešnjega Telesa in Krvi, smo podkrepili z ustvarjanjem v različnih delavnicah – izdelava lutk, ki so predstavljale vsakega izmed otrok, izdelava zapestnic oz. ogrlic, risanje na majice, barvanje dvojne Jezusove podobe … Vmes smo se večkrat zbrali tudi v kapeli pred Jezusom in se z njim celo fotografirali. Poleg tega smo v soboto po kosilu obiskali tudi Marijo Pomagaj v bližnji baziliki. Tam nas je sprejel p. Leopold Grčar in nam povedal več zanimivih resničnih zgodb. Vikend smo zaključili s skupno sveto mašo in večerjo, ki so se ju udeležili tudi starši in drugi družinski člani.