V soboto 18.10.2014 smo v župniji Preska pri večerni sveti maši obhajali slovesnost zakonskih jubilantov. Slovesnost se je začela z molitvijo rožnega venca, ki so jo vodili jubilanti. Sledila je sveta maša, pri kateri smo se Bogu zahvalili za njihovo pričevanje in zvestobo v zakonu. Gospod župnik je v pridigi poudaril Božji izvor svetega zakona in nenadomestljivo mesto Božje zvestobe človeku, iz katere so črpali in še črpajo naši jubilanti. Po pridigi je sledila molitev, s katero so se jubilanti zahvalili Bogu drug za drugega. Potem pa je sledila blagoslovna molitev nad vsakim parom. Pari so ob tem prejeli spominske plakete. Najstarejše pare, ki zakonsko zvestobo ohranjajo že 60 ali 65 let pa smo pospremili z močnim aplavzom. Po maši je sledila zahvalna pesem, v katero smo strnili skupaj z mašno daritvijo naše zahvale za milosti, ki nam jih Gospod naklanja po zakramentu svetega zakona. Da je bila slovesnost tako lepa, je pripomogla organistka Olga s čudovito uglašenimi pevci župnijskega pevskega zbora, pa tudi veliko drugih znanih in neznanih rok, ki so po maši pripravili pogostitev v pastoralnem domu. Skupno druženje po maši v pastoralnem domu sta z odličnim pevsko glasbenim nastopom obogatila Maja in Janez Triler. Njuna občutena izvedba štirih pesmi je še dodatno polepšala večer vsem navzočim in našim jubilantom.

Naj tudi nam ostanejo v molitvenem spominu vsi, ki jih je Bog združil, in so priče Kristusove ljubezni do njegove ljubljene neveste svete Cerkve. Bog vas živi in ohrani na mnoga leta zakonski jubilanti.

Bogoslovec Peter Stele