Vzklik oratorijskega torka je bil: “Marija je Jezusova učenka, ker je Bogu rekla DA!

Jutranje-dopoldanski program je potekal po običajnem urniku: molitev s fatimskimi pastirčki in Marijinim drugim prikazanjem, himna in dvig oratorijske zastave, zgodba o Marijinem življenju (tokrat sta z Jožefom našla 12-letnega Jezusa, ki je v templju učil in razpravljal s starešinami), procesija v cerkev, kateheze s skupnim uvodom, malica in delavnice.

Glavni nauk dneva je bil, da reči NE samemu sebi pomeni reči DA Bogu, kar nam je župnik prikazal tudi s pomočjo velike tehtnice, motorja in konkretnih situacij iz vsakdanjega življenja, v katerih nas spremljajo različne nadležne misli.

V času delavnic je bil ta dan fotoaparat večinoma na terenu – na pustolovski delavnici, kjer je otroke (in tudi animatorje) navdušil.

Po kosilu pa so sledile težko pričakovane vodne igre, ki so nam jih omogočili gasilci PGD Preska-Medvode. Hvala jim tudi za šotore, klopi in mize, ki so bili nepogrešljivi skozi cel teden.