Poldeseta sveta maša na nedeljo svete Družine, ki je bila hkrati zadnji dan v letu 2023, je bila mednarodno obarvana, saj so bili z nami tudi mladi romarji – udeleženci Evropskega srečanja mladih v Ljubljani –, ki jih gostijo družine iz preške župnije, med njimi duhovnik Lukasz s Poljske in štirje bogoslovci iz Vietnama, ki študirajo v Franciji. Tako smo lahko evangeliju prisluhnili tudi v poljščini in angleščini, ga. Helena je poskrbela za prevod uvoda v mašo in pridige v angleščino, nekatere družine pa so blagoslov, h kateremu so lahko vsi pristopili po maši, letos prejele v poljščini. Za romarje je bila pripravljena še kratka predstavitev naše župnije in kosilo, potem pa so se ponovno odpravili v Ljubljano, kjer so potekala srečanja po narodih.