Tudi Preska je skupaj s Smlednikom ena od več kot 40 slovenskih župnij, ki med 28. decembrom 2023 in 1. januarjem 2024 v okviru Evropskega srečanja mladih gostijo mlade romarje iz različnih držav. Srečanje v Ljubljani je že 46. tovrstno in poteka v organizaciji taizéjske skupnosti. V Preski in Smledniku so družine v svoje domove v četrtek zvečer sprejele goste iz Poljske, Nemčije, Madžarske, Francije, Španije in Belorusije. Petkov in sobotni program se je začel z jutranjo molitvijo v župnijski cerkvi v Preski in pogovorom v manjših skupinah. Romarji so se v nadaljevanju odpravili v Ljubljano, kjer so se udeležili opoldanske molitve, delavnic ter večerje in skupne večerne molitve v Stožicah.

Prispevek na druzina.si: Kaj se te dni dogaja v ljubljanskih župnijah?

Več fotografij celotnega srečanja