Med 29. 4. in 3. 5. je bilo vsakoletno župnijsko romanje, tokrat na Portugalsko, v kraje Marijinih prikazanj. V Fatimi smo ostali tri dni. To so bili dnevi polni milosti in podoživljanja dogodkov izpred 100 let. Ob vsakodnevni molitvi rožnega venca na fatimski način in sv. mašah smo Mariji izročali svoje skrbi, težave in prošnje ter razmišljli o veri in neustrašni drži pastirčkov, ki so kljub zunanjim pritiskom vestno izvrševali Marijina naročila: molitev, zadoščevanje in žrtvovanje za grešnike. Udeležili smo se tudi večerne molitve mednarodnega rožnega venca in procesije z Marijinim kipom in svečkami. Obiskali smo rojstni kraj pastirčkov in molili križev pot, ki vodi po poti, ki so jo dnevno prehodili pastirčki. Pot smo nadaljevali do nekdanje dominikanske opatije Batalha, ki je sedaj spomenik državnega pomena, ter ribiškega naselja Nazare s čudodelnim Marijinim kipom. Ustavili smo se še v univerzitetnem mestu Coimbra z najstarejšo univerzo in pot nadaljevali do romarske cerkve Bom Jesus do Monte v bližini Brage, kjer smo imeli četrto romarsko mašo. Prenočili smo v novozgrajenem romarskem središču Janez Pavel II. v Bragi. Zadnji dan smo si v Portu ogledali še bogato okrašeno baročno cerkev sv. Frančiška Asiškega ter stolnico in se pri sv. maši zahvalili za bogato doživeto romanje in Marijo prosili za milost, da bi njen klic znali izpolnjevati v današnjem času. Stokovni vodja romanja je bil dr Tadej Jakopič. Vožnje z avtobusom so bile obogatene z duhovnimi nagovori, v katerih nam je naš župnik Jure Koželj želel čimbolj nazorno prikazati držo in poslanstvo vidcev, sporočilo Fatime, razmišljanje o sprejemanju svojih slabosti, o usmiljenju, o spreobrnjenju …

HVALA LEPA OBEMA ZA ODLIČNO VODENJE.

B. O.