V soboto, 8.3., smo bili na postnem romanju v Prekmurju. Zbralo se nas je za poln avtobus in navsezgodaj smo se odpravili na pot. Vožnja nam je hitro minila, saj nam je bogoslovec Denis predstavil prekmursko pokrajino, ljudi, jezik, zgodovino in prizadevanja srčnih prekmurskih duhovnikov, ki so si prizadevali za priključitev k Sloveniji. Za duhovno plat je dobro poskrbel naš g. župnik. Najprej smo se ustavili v Bogojini in imeli mašo v Plečnikovi cerkvi. Simboliko, ki jo je Plečnik vkomponiral v cerkev in zgodovino župnije nam je predstavil tamkajšnji župnik. Ogledali smo si še muzej na prostem v Filovcih in se nato napotili v božjepotno Marijino svetišče v Turnišče. Tu smo se Mariji priporočili v varstvo, jo počastili s petimi litanijami in vedno lepo pesmijo Marija skoz življenje. Pot nas je nato vodila po mučeniških stopinjah prekmurskega duhovnika Danijela Halasa, kjer smo ob postajah križevega pota zmolili to molitev v počastitev njegove mučeniške smrti. Bogata simbolika tega križevega pota nam je pomagala, da smo te postavke še globlje doživeli. Zelo smo bili počaščeni, saj nas je v murskosoboški stolnici sprejel g. škof in nam podelil svoj blagoslov. Celotno romanje so nam polepšali cerkveni pevci in naš organist saj so s svojim petjem obogatili bogoslužja in poskrbeli tudi za veseli del. Na turistični kmetiji v prekmurskih goricah so dobro poskrbeli tudi za naše želodčke.

Prav lepa hvala g. župniku in bogoslovcu Denisu za duhovno bogat dan in prijetno druženje.

romarica Bernardka