V petek, 18. 11., smo se z bodočimi prvoobhajanci odpravili na “dober duhovni dan” v Dom duhovnih vaj na Kureščku. Z dvajsetimi prvoobhajanci smo skupaj s sveto Julijo – deklico, ki je govorila z Jezusom – odkrivali skrivnosti svete evharistije, ob tem pa njeno zgodbo prepletali s pogovorom, igro, pesmijo, molitvijo in ustvarjanjem. V čudovitem spominu nam bo za vedno ostalo mini nočno romanje z lučkami do cerkve Marije Kraljice miru, kjer smo obhajali sveto mašo. G. župnik Jure in ga. Lidija, ki živi na Kureščku, sta nam razložila o Marijinem prikazanju na Kureščku pred 32 leti. Od takrat se je začel širiti Marijin klic s Kureščka: “Kraljica miru sem! Na tem kraju obnovite molitev. Tukaj se srečujte z mojim in Sinovim Srcem. To bo milostni kraj, kraj ozdravljanja dušnih bolezni in ran. Kdor se bo na tem kraju zatekel v moje in Sinovo Srce, bo ozdravljen in deležen miru, ki ga lahko dajo samo nebesa …”

V soboto smo dan skupaj s starši in družinami zaključili ob 16. uri s sveto mašo ter se po druženju ob domačih dobrotah in obogateni z novimi spoznanji in izkušnjami vrnili domov.