Največjemu Marijinemu prazniku Velikem šmarnu se je za preško župnijo pridružilo še eno praznovanje, saj smo praznično večerno mašo darovali v novi kapeli v našem pastoralnem domu, ki je bila ta večer tudi blagoslovljena. Zavetnik kapele je Sveta družina. Kapelo je blagoslovil in v njej daroval prvo sv. mašo g. Martin Zlobko, kaplan na šoli Alojzija Šuštarja, ob somaševanju našega župnika g. Jureta Koželja in g. Marka, kaplana v Šenčurju. Pri maši se je zbralo veliko vernikov, tako da je bila kapela premajhna za vse in se je kar nekaj obiskovalcev moralo zadovoljiti s prostorom v preddverju. Bogoslužje so polepšali naši cerkveni pevci, ki so ob koncu maše zapeli tudi zahvalno pesem v zahvalo Bogu za novo pridobitev. Kapela je v kletnih prostorih pastoralnega doma, zato naj bo kot trden temelj iz katerega naj se dviga blagoslov na vse dejavnosti, ki se in se še bodo odvijale v domu. Pri vseh sv. mašah, ki so bile dobro obiskane smo obnovili tudi molitev za posvetitev slovenskega naroda Mariji.