V petek 28. novembra, je župnijska Karitas Preska organizirala koncert »Klic dobrote« z geslom »nič revščine – ukrepajmo zdaj« v naši farni cerkvi. Na koncertu je nastopilo vseh sedem pevskih zborov naše župnije in mešani pevski zbor župnije sv. Katarina iz Topola. Vsak zbor je zapel dve pesmi. Koncerta se je udeležilo veliko poslušalcev, ki so nastopajoče nagradili z burnim aplavzom, zborovodji pa so v zahvalo prejeli vrtnice. Koncert je s svojo prisotnostjo počastil tudi medvoški župan, ki je prisotne pozdravil in Karitasu čestital za njegovo uspešno delovanje. Po koncertu so bili vsi nastopajoči in tudi poslušalci povabljeni v pastoralni dom, kjer je sledilo prijetno druženje ob dobrotah, ki so jih napekle Karitasove sodelavke.

V cerkvi smo ves minuli teden zbirali tudi zimska oblačila in odeje za Vincencijevo zvezo, ki dela z brezdomci, hrano in čistila za skupnost Čenakolo iz Šentruperta, ter knjige za knjjižnico za brezdomce v Mariboru.