Teden družine smo začeli na dan svetega Jožefa, ki goduje 19. marca. Sveti Jožef je bil Jezusov rednik in hkrati mož Device Marije, zato na ta dan posebno molimo za družinske in duhovne očete. Družini smo se s prireditvijo še posebej posvetili v nedeljo po poldeseti maši. Pri sveti maši je pel otroški pevski zbor, po koncu maše pa so vsi štirje zbori Župnije Preska (otroški, mladinski, moški ter mešani) zapeli vsak po eno pesem. Med pesmimi je bilo tudi vezno besedilo, ki je predstavilo različna obdobja starševstva. Pri izhodu iz cerkve je vsaka družina prejela molitev, ki naj jo pogosto moli v letošnjem postnem času. Teden družine se zaključi s praznikom Gospodovega oznanjenja Mariji 25. marca, ki ga že vrsto let praznujemo tudi kot materinski dan. Na ta dan še posebej molimo za družinske in duhovne žene. Ob koncu drugega postnega tedna nas je gospod škof Jožef Smej opozoril na pomembnost družinske molitve, skupnega obiska svete maše ter potrebnost opravljanja dobrih del, zlasti del usmiljenja.