Dan pred praznikom Marijinega rojstva smo župljani župnije Preska poromali na Primorsko, tokrat k Mariji na Marijino Celje nad Kanalom ob Soči in na Kostanjevico nad Novo Gorico. S sveto mašo, ki jo je daroval naš gospod župnik Jure Koželj, molitvami in petjem smo se duhovno okrepili.  Iskrena hvala gospodu župniku.

Podoživljali pa smo tudi zgodovino in pomen romarske poti in svetišča Marijino Celje, ki je eno od treh najbolj priljubljenih Marijinih svetišč na Primorskem in v Benečiji, in Frančiškanskega samostana na Kostanjevici s cerkvijo Gospodovega oznanjenja Mariji, bogato knjižnico, grobnico rodbine Burbonov ter zbirko vrtnic burbonk.

V  sončnem dnevu smo uživali v poznopoletnih barvah narave in čudovitih pogledih na okoliške hribe, pri čemer smo v daljavi uzrli tudi  Sveto Goro nad Solkanom in Staro goro nad Čedadom.

Hvala našemu vodji župnijske Karitas gospodu Miroslavu Mozetiču za organizacijsko in strokovno vodenje romanja in prijaznim  prostovoljkam Karitas.