Na nedeljo Svetega pisma, 31. januarja, so se pri poldeseti sveti maši župniji predstavili letošnji birmanci. Vsaka izmed šestih birmanskih skupin je pripravila predstavitev enega daru Svetega Duha. Potem so birmanci posamično prihajali k oltarju in ob oddaji birmanske prijavnice izrekli:

Jaz, ___, se na sveto birmo želim pripraviti z vsemi sposobnostmi in vso voljo. Naredil/-a bom vse, da bi postala moja vera tako trdna, da bi oblikovala vse moje življenje in da bi je nikdar ne zavrgel/-a. K temu mi pomagaj Bog in Mati Marija.


Vsi župljani smo povabljeni k molitvi za te mlade in njihove družine. Pri tem nam je lahko v pomoč sledeče besedilo:

Pridi, Sveti Duh, razsvetli mene in birmanca/birmanko  ________, ki ti ga/jo posebej priporočam.

Ob tebi, Duh modrosti, naj se uči razlikovati dobro od slabega, ločiti resnico od laži.

Sveti Duh, pokaži mu/ji, kaj Oče od njega/nje pričakuje; okrepi njega/njo in njegovo/njeno družino, da bodo vedno hodili po tvoji poti.

Posebej te prosim Gospod, da ________ v odločilnih trenutkih življenja ne bo sam/-a.

Sveta Devica in Mati Marija, tudi tebe prosim za naše mlade. Vodi jih korak za korakom po poti krščanske odgovornosti zase in za skupnost. Mati, blagoslovi birmance, da bodo zmogli od sebe veliko zahtevati, drugim veliko dajati, se upirati vsem skušnjavam in delati za blagor življenja. Amen.