V soboto, 20. oktobra, je bilo pri večerni maši vsakoletno srečanje zakonskih jubilantov. Zbralo se je 32 parov, ki so praznovali od 5 do 55 let skupnega življenja. Po uvodni Poročni koračnici, ki je slovesno zadonela s kora, je mašo daroval domači župnik, ki je v nagovoru zakoncem čestital ob jubileju in se jim zahvalil za zgled zvestobe v dobrem in slabem. Razvijal je tudi misli iz evangelija o služenju, saj je to pogoj dobre zakonske zveze. Župnik je vsak zakonski par blagoslovil, mu čestital in izročil spominsko plaketo. Pri maši so z uvodom, branjem beril, prošnjami, prinašanjem mašnih darov, uvodom v očenaš in pozdrav miru ter zahvalo po obhajilu sodelovali, z zares lepimi besedili, zakonski pari. Slovesnost je s petjem petjem polepšal mešani pevski zbor, ki je ob koncu maše zapel tudi zahvalno pesem in pa Marija skoz’ življenje. Vsi jubilanti in njihovi svojci so bili povabljeni na druženje v pastoralni dom, kjer jih je čakalo tudi presenečenje …

B. O.