V soboto, 13. 5. 2017, je bilo pri večerni maši zelo slovesno. Mašo je daroval škof Franc Šuštar ob somaševanju domačega župnika. Pri maši smo se zahaljevali za dar življenja, najprej za letošnje prvoobhajance, ki bodo naslednji dan prvič prejeli sveto obhajilo, nato še za 100 let življenja gospe Terezije, ki je pri svojem častitljivem jubileju še vedno bistrega duha in vedno dobro razpoložena. Pri maši smo se spomnili tudi 100-letnice fatimskih dogodkov in Marijinih sporočil.

Po maši je slavljenki v imenu župnije in župnijske Karitas čestitala ga. Ivanka Šušteršič in ji izročila veliko lectovo srce ter njo in vse prisotne povabila v pastoralni dom, kjer je bila za slavljenko pripravljena pogostitev, ki so jo skupaj pripravili župnijska Karitas, Krajevna skupnost Preska – Žlebe in Društvo upokojencev Medvode.

B. O.