V soboto, 7. 3., smo se preški župljani odpravili na postno romanje v celjsko škofijo. Za načrt in organizacijo romanja je odlično poskrbel bogoslovec Matic Lesjak, ki ima dedka v naši župniji, doma pa je v tisth krajih. Duhovni vodja romanja je bil naš župnik Jure Koželj. Najprej smo obiskali celjsko stolnico, kjer nas je sprejel celjski škof Lipovšek in nam na srce položil pomen družine, za katero naj se borimo in molimo, ker je danes tako ogrožena. Ogledali smo si še znamenito gotsko kapelo Žalostne matere božje, ki so jo dali zgraditi Celjski grofje. Tu so naši pevci zapeli tudi pesem, da smo lahko uživali v akustiki prostora. V Slomškovi kapeli smo počastili njegov spomin in se mu priporočili v varstvo. Pot nas je nato vodila v osrednje romarsko svetišče celjske škofije v Petrovče. Tu nas je sprejel pater dominikanec in nam povedal veliko o zgodovini cerkve in tudi dominikanskega reda. Tu smo imeli romarsko mašo in priliko za spoved. Po maši smo Mariji zapeli še litanije Matere božje in se ji izročili v varstvo. Ustavili smo se še v župnijski cerkvi sv. Jurija Tabor, od koder je doma bogoslovec Matic. Ogledali smo si cerkev in v idiličnem okolju sredi gozda ob ribniku imeli kosilo. Po obveznem slikanju smo romanje nadaljevali z ogledom čudovite baročne cerkve, posvečene Mariji, na Sladki gori, kamor že stoletja radi prihajajo romarji. Romanje smo zaključili v Šmarju pri Jelšah, kjer smo se povzpeli k sv. Roku in ob postajah šmarske Kalvarije premišljevali Teharski križev pot ter molili za žrtve in rablje teharskih dogodkov.