Nedelja, 14. 10., je bila za našo župnijo žegnanjska. Pri vseh mašah smo se spominjali posvetitve župnijske cerkve pred 61 leti. Še posebej slovesno je bilo pri nedeljski dopoldanski maši, ko je imel letošnji novomašnik Matic Lesjak ponovitev nove maše. Maša se je začela s slovesnim prihodom, ko je novomašnik v spremstvu številnih ministrantov, domačega župnika in diakona prihajal pred oltar, s kora pa je svečano donela Duboisova Toccata v izvedbi Eve Bečan. Po uvodnem pozdravu in dobrodošlici s strani župljanov in župnika je mašo daroval novomašnik. V nagovoru je nanizal nekaj spominov, ki ga vežejo na našo župnijo, posebej drag mu je krstni kamen, pri katerem je bil krščen. Med mašo smo prejeli novomašni blagoslov. Pri maši so sodelovali člani ŽPS. Da je bila slovesnost še bolj doživeta, je z lepim petjem poskrbel mešani pevski zbor. Ob koncu maše je sledila še župnikova osebna zahvala novomašniku, v imenu župnije pa sta se zahvalila dr Franci Bečan in Martina Turk. Novomašniku smo še segli v roko in mu zašeleli božjega blagoslova pri njegovem poslanstvu ter dobili spominske podobice. Sledilo je prijetno druženje ob sladkih dobrotah pred cerkvijo.

B. O.