V soboto, 23. 6., je bila pri Hafnerjevi kapelici Marije Pomagaj v Bonovcu zahvalna maša ob sedemindvajseti obletnici samostojne države. Slovesnost se je začela s slavnostnim pohodom po poti Aleja Slovenija. Med pohodom je bilo več postankov s kulturnim programom, ki ga je z lepim besedilom povezoval g. Nagode, v njem pa so sodelovali Moški župnijski pevski zbor, dr. Franci Bečan, ob križu pa je v čast domovini spregovoril dr. Juhant. Zahvalno mašo je ob somaševanju pirniškega župnika dr. Jezerška in domačega župnika daroval pomožni škof dr. Jamnik. V nagovoru je zelo pohvalil lepo pripravljen program, spomnil pa se je tudi maše na tem kraju pred 27 leti, ki jo je takrat daroval škof Alojzij Šuštar. Sledilo je druženje ob prigrizku, nazdravili pa smo tudi naši domovini.

B. O.