V soboto, 12. septembra, se je 10 romarjev podalo peš na Brezje. Ko smo se dobro ogreli, nas je združila molitev rožnega venca za nove duhovne poklice, za naše duhovnike in redovnike, za Cerkev na Slovenskem, vsak pa je dodal še svoje prošnje in zahvale. S prepletanjem skupne in osebne molitve pa tudi prijetnega pogovora je pot hitro minevala. V Naklem, kjer je bila za nami že dobra polovica poti, smo se okrepčali z malico iz nahrbtnika, novih moči pa nam je vlila prijetno dišeča kava. V sončnem jutru smo pot nadaljevali proti Brezjam. Malo ožuljeni in z bolečimi nogami, a hvaležni in veseli, da nam je uspelo, smo po sedmih urah hoje dosegli cilj. Na trgu pred cerkvijo se je že odvijal program, ki ga je za letošnje srečanje pripravila naša dekanija. Prisluhnili smo pričevanju letošnjega novomašnika Borisa Rozmana, program se je nadaljeval z molitveno uro. Ob 10.30 pa je škof Jamnik ob somaševanju duhovnikov daroval sveto mašo. V pridigi je pokazal na Jezusov čudovit zgled, da živimo po evangeliju v veselju in radosti. Po zgledu Marije, ki je šla pomagat teti Elizabeti, ko je izvedela, da je noseča, in se odpravila na pot, »da bi služila in prinašala Jezusa. Prosimo našo Gospo, da tudi nam pomaga, da bomo Kristusovo veselje prinašali v naše družine, našim znancem, prijateljem, vsakomur. Nikoli se ne bojte biti velikodušni z Jezusom.«

Po maši smo se pridružili romarjem, ki so na Brezje prišli z avtobusom, ter se po zanimivem pogovoru o duhovnih poklicih in božji volji vrnili v Presko. Bogi hvala za tako lepo romanje.