p. Stane Zore: Bog me je po različnih posegih pripeljal v ta trenutek, ko se pripravljam na misijon v vaši župniji. K vam prihajam iz Frančiškanskega samostana pri Marijinem oznanjenju, ki ga bolje poznamo kot Frančiškani na Tromostovju. V naši hiši je veliko spovedovanja, pa tudi veliko oznanjevanja evangelija različnim skupinam. Prav to bi po Božjem navdihu in pod njegovim vodstvom v času misijona rad delal med vami: oznanjal evangelij Jezusa Kristusa, ki je naš edini Odrešenik in vam v njegovem imenu posredoval milost sprave z Bogom, z ljudmi in s seboj.

P. Pepi (Jožef) LEBREHT, ofm, je rojen l. 1964 v Mariboru. Njegova rojstna župnija je Sv. Trojica v Slovenskih goricah.
Po končani ekonomski srednji šoli v Mariboru je vstopil k bratom frančiškanom. V Ljubljani je študiral bogoslovje in je bil l. 1991 posvečen v duhovnika. Tri leta je deloval kot kaplan v LJ-Vič, eno leto v LJ-center. L. 1995 je odšel v misijone v Benin, pozneje še v Togo (Z. Afrika), kjer je ostal do l. 2009. Po enoletnem ponovnem vživljanju v slovenske razmere v rojstni župniji je od letošnje jeseni naprej v Ljubljani na Tromostovju odgovoren za vzgojo frančiškanskih bogoslovcev.
Najlepše in najčudoviteje je služiti Gospodu Jezusu v njegovi Cerkvi in vesel je, če lahko v to služenje pritegne tiste, ki ga še ne poznajo.

Obnova misijona
Preska, 1. – 3. aprila 2011

Petek, 1. 4. 2011

Ob 18.30 Križev pot
Ob 19.00 Maša z nagovorom
Ob 20.30 Srečanje za starše (predšolskih, šolskih otrok in mladih)
Ob 20.30 Srečanje za mlade

Sobota, 02. 4. 2011

9.00 Maša
10.00 Srečanje za odrasle + delo po skupinah (delavnice)
14.00 DSO (obiski in delitev zakramentov)
15.00 Oratorijski dan za osnovnošolce
19.00 Maša z nagovorom
20.30 Predstavitev dela v misijonih (Benin in Togo) v sliki in besedi p. Pepi Lebreht

Nedelja, 3. 4. 2011

7.00 Maša z nagovorom
9.30 Maša z nagovorom
10.30 Srečanje za župnijske sodelavce in sodelavke

Priložnost za sv. spoved bo pred in med sv. mašo vse dni obnove misijona.

Save