V sredo, 22. 6. 2017, smo se s slavnostnim pohodom in sv. mašo pri Hafnerjevi kapelici v Bonovcu zahvalili za 26 let samostojne države Slovenije. Na začetku pohoda je slovensko himno zapel moški pevski zbor, med več postanki pa je bil izveden kratek kulturni program in slavnostni govor g. Miroslava Mozetiča. Mašo je ob somaševanju domačega župnika daroval upokojeni nadškof Anton Stres, ki je v nagovoru opozoril, da se je ob takem prazniku potrebno vprašati, od kod prihajamo in kam gremo, ter tudi da nobena stvar ni pridobljena za stalno, ampak jo je treba negovati in skrbeti za ustanove, ki gojijo narodovo identiteto in katoliško izročilo naroda. Mašo je z lepim petjem obogatil moški pevski zbor, za še bolj slavnostno vzdušje pa so poskrbeli vrhniški pritrkovalci. Po maši smo se ob prigrizku družili v prijetnem pogovoru.

B. O.