Sobotno popoldne, 30. marca, so drugošolci in njihovi starši preživeli v pastoralnem domu, kjer je bil zanje organiziran program v pripravi na bližajoči se praznik prvega sv. obhajila. Za uvod sta župnik Jure in bogoslovec Anže vsem zbranim predstavila življenjsko zgodbo bl. Alojzija Grozdeta, ki je Jezusa imenoval: “sonce mojega življenja”. Po odmoru za kavo in pecivo so otroci nadaljevali z ustvarjalno delavnico in ogledom risanke o sv. patru Piju, ki je bil velik spovednik, saj se je že zelo približal dan njihove prve sv. spovedi. Starši pa so ta čas preživeli v pogovoru s p. Silvom Šinkovcem, ki je cel konec tedna v župniji vodil tudi duhovno obnovo. Sledila je skupna delavnica oblikovanja hlebčkov kruha, ki jih je pater pri sv. maši, s katero smo zaključili dan, blagoslovil in so jih družine odnesle domov. Pred mašo pa so bile na vrsti še pevske vaje, spet posebej za skorajšnje prvoobhajance in posebej za starše. Za nami je lep in milosten dan.