Nedelja, 4. junija, je bila za preško župnijo še posebej slavnostna, saj župnijska Karitas vsako leto na binkoštno nedeljo pripravi srečanje starejših, bolnih in invalidnih. V uvodu v sv. mašo je domači župnik najprej pozdravil starejše, ki so se odzvali povabilu, vse pa povabil, da to mašo darujemo v duhu vstopne pesmi »Pridi, pridi sveti Duh«. Slovesno mašo je ob somaševanju domačega župnika daroval p. Silvo Šinkovec. V mašnem nagovoru je posebej izpostavil milosti,ki smo jih deležni po zakramentih, še posebej po zakramentu bolniškega maziljenja. Povedal nam je več primerov vidnega olajšanja, ki jih je doživel ob obiskih težkih bolnikov. Med mašo je veliko število vernikov prejelo ta zakrament. Mašo je z lepim petjem ob orgelski spremljavi  organistke ge. Olge polepšal ženski pevski zbor.

Po maši je prisotne v imenu Župnijske Karitas pozdravila ga. Ivanka. Povedala je, da je v župniji 257 oseb, starejših od 80 let. Med njimi je 1 stoletnica, zelo močna skupina, kar 123, jih je starih med 80 in 85 let, med 90 in 95 pa je 25 oseb. Petim 90-letnikom je bila namenjena osebna čestitka, šopek in seveda aplavz vseh prisotnih. Vsi starejši so bili povabljeni v pastoralni dom na druženje. Po kratkem kulturnem programu, ki so ga pripravili udeleženci družinske kateheze, so nam postregli z okusnim kosilom in sladkimi dobrotami, ki so jih spekle članice ŽK. Sledilo je še presenečenje letošnjega leta – tombola. Pod krožnikom je vsak dobil listek s številko, s katero je dobil darilo, ki se je skrivalo pod to številko. Dobro razpoloženi in z željo, da se naslednje leto spet srečamo, smo se v popoldanskih urah razšli na svoje domove.

B. O.

Save