Ob beli nedelji želim, da veste, da zame danes cerkev ni prazna. Da čutim duhovno prisotnost vas vseh. Zato kličem blagoslova na vse novorojenčke, predvsem tiste, ki čakajo na krst. Kličem blagoslova na vse predšolske otroke, spominjam se tistih, ki obiskujejo naš vrtec. Kličem blagoslova vas, dragi šolarji, dijaki, študentje in mladi, ki ste že v poklicih. Blagoslova kličem na vse, ki se pripravljate na zakon, na vse, ki ste poročeni. Blagoslova kličem na vse starejše. Iskreno pa želim, da Bog danes blagoslovi vas, dragi bratje in sestre, ki ste zaradi različnih okoliščinah doma sami. Bog naj danes posebej blagoslovi vas, ki se spopadate bodisi z boleznijo novega virusa bodisi trpite zaradi drugih težkih poškodb in bolezni. Posebej naj Bog blagoslovi vas, ki danes delate, ker morate in s tem pomagate, da življenje poteka nemoteno. Posebej naj blagoslovi Bog vas, ki ste zaposleni v zdravstvenih ustanovah in domovih za ostarele. Morebiti sem koga pozabil našteti, nisem pa ga pozabil v svojih mislih.

Cerkev ni prazna. Vsi pa upam, da stojimo pred praznim grobom. Če je še kdo v njem, hitro ven. Naj v tem jutru vsak drug drugemu reče z apostolom Tomažem: “Moj Gospod in moj Bog!”

župnik Jure Koželj