Na letošnjo žegnanjsko nedeljo smo se pripravljali s 3-dnevnico. Večerni maši je vsakič sledil še krajši dogodek: v četrtek orgelski koncert domačina Rudolfa Cerca, v petek slavljenje z mladimi, v soboto pa je v dvorani Valentina Oblaka potekala slavnostna akademija ob 80-letnici začetka gradnje župnijske cerkve. V programu, ki ga je povezoval Janez Dolinar, sta se prepletali beseda in glasba. Za glasbene točke so poskrbeli Moški pevski zbor župnije Preska in pianistka Tina Bečan, prisluhnili pa smo lahko tudi kratkemu zgodovinskemu orisu nastanka preške župnije, odlomkom iz kronike gradnje župnijske cerkve in spominom Marte Štrukelj, katere oče je sodeloval pri gradnji. Vezno besedilo je s pomočjo diplomske naloge Andreja Jemca “Zgodovinski pregled župnije Preska” pripravil Franci Bečan.