V Župniji Preska v letošnjem letu praznujemo 30. obletnico obstoja in delovanja Župnijske Karitas. Obletnico smo obeležili s koncertom v tednu Karitas v petek, 25. novembra 2022, v pastoralnem domu sv. Jožefa. Tako domači župnik Jure Koželj kot tudi povabljeni gostje – župan občine Medvode Nejc Smole, predsednik Škofijske Karitas Ljubljana Marko Čižman ter predsednik Župnijske Karitas Preska Miro Mozetič – so v pozdravnih nagovorih poudarili pomen humanitarnega dela in nas spodbudili k nadaljnjim aktivnostim. V svoji sredi smo pozdravili tudi Ivanko Šušteršič, ki je organizirala delovanje Karitas v naši župniji in je zaradi svojega dolgoletnega humanitarnega dela na nacionalni, škofijski in občinski ravni prejela naziv Častne občanke Občine Medvode 2022. Večer so kulturno obogatili Moški pevski zbor Župnije Preska ter mlada glasbenika Eva Bečan in Miha Mozetič. Koncert je vodil in povezoval Zvone Nagode, tekste iz slovenskega leposlovja pa je pripravil Franci Bečan. Po zaključku smo se ob domačih dobrotah poveselili, izmenjavali spomine, vtise in izkušnje. Bogu hvala za darežljivost dobrih ljudi in predanost sodelavk in sodelavcev naše Karitas.

Irena Bečan