2. aprila, na predvečer nedelje Božjega usmiljenja (tudi bele nedelje), smo v Preski obhajali večer Božjega usmiljenja. Ob tej priložnosti nas je obiskal upokojeni ljubljanski nadškof msgr. mag. Alojz Uran, ki je na začetku slovesno odprl “vrata usmiljenja”. Gre za vrata pod zvonikom, ki so bila nekoč glavni vhod v cerkev. To sicer niso svetoletna vrata, pri katerih bi lahko pridobili odpustek, so pa simbol in spodbuda, da je naša cerkvena skupnost odprta prav za vse ljudi. Ta vrata so tudi povabilo k molitvi in k zavedanju, da nas Božje usmiljenje objema bolj, kot si mislimo. Po sveti maši, ki jo je daroval g. nadškof, je sledila še molitev rožnega venca Božjega usmiljenja. Večer smo zaključili z možnostjo osebnega pozdrava g. nadškofu in manjšo pogostitvijo pred cerkvijo.