Župnija Preska vabi v soboto, 11. 11., ob 19.30 v dvorano Valentina Oblaka na pričevanje z naslovom: “Živeti veselje v preizkušnji!”

Pričevala bosta zakonca Sara Ahlin Doljak in Bojan Doljak.

Sarina in Bojanova pot se je začela, ko je bil on študent farmacije, ona študentka prava. Podarjena sta jima hčerka in sin, ki sta zunaj najstništva. Diagnoza multiple skleroze, ki jo je Sara dobila pred dvanajstimi leti, ju je skupaj popeljala še na globljo pot življenja v ljubezni in spoštovanju. V tem letu je pri Društvu Družina in Življenje izšla Sarina knjiga “Da, življenje”, v katero je nekaj besed zapisal tudi Bojan. Pogovor z njima je umirjen; ne poznata hitenja, nestrpnosti v tišini in je brez skrivnosti. Zase pravita, da sta povsem običajna človeka, a njuno življenje je za vse, ki ju spremljamo, nekaj prav zares posebnega.