Na današnjo 6. velikonočno nedeljo so se pri poldeseti maši predstavili naši letošnji birmanci, s prošnjo za blagoslov ob včerajšnjem godu sv. Florjana pa so se maše udeležili tudi gasilci PGD Preska Medvode. Hudomušno je bilo ugotovljeno, da gre pri teh dveh dogodkih za konflikt interesov, saj imamo na eni strani vnemanje ognja, na drugi pa njegovo gašenje. Ampak ker gre pri birmancih seveda za ogenj Svetega Duha, je to dvoje povsem združljivo.

Birmanci so na oltar položili svoje prijavnice in pri tem izrekli naslednjo obljubo in prošnjo:

Naredil/-a bom vse, da bo moja vera postala tako trdna, da bo oblikovala moje življenje in da je nikdar ne bi zavrgel/zavrgla. K temu naj nam pomaga Bog in Mati Marija.

V tem času, ko se bliža tudi že začetek binkoštne in hkrati birmanske 9-dnevnice, jih še posebej podprimo s svojimi molitvami.

Gasilci pa so po maši na župnijskem dvorišču pripravili še predstavitev svojih vozil s prigrizkom in druženjem.