V soboto, 7. 9., je bilo tradicionalno romanje, ki ga vsako leto organaizira župnijska Karitas, letos v Prekmurje. Na romanju se nam je pridružil g. Imre Jerebic, upok. tajnik škofijske Karitas, po rodu Prekmurec. Z veliko znanja in srčnosti nam je govoril o dogodkih pred 100 leti in o prekmurskih duhovnikih, ki so zaslužni, da se je Prekmurje priključilo Sloveniji (Klekelj, Ivanoci, Slavič). Obiskali smo Odrance in si ogledali cerkev sv. Trojice, obiskali grob božjega služabnika Alojza Kozarja in se poklonili osmim žrtvam, ki so izgubile življenje ob gradnji cerkve. Ogledali smo si še Plečnikovo cerkev v Bogojini, v Turnišču, v cerkvi Marije Vnebovzete pa smo imeli romarsko mašo. Tu smo Mariji na oltar položili svoje prošnje in jo počastili s petimi litanijami. Romanje smo zaključili v Veržeju, kjer smo imeli v salezijanskem centru Marijanišče kosilo in predstavitev dejavnosti centra. Dobro razpoloženi, polni lepih vtisov in duhovno napolnjeni smo se vrnili na svoje domove.

B. O.