Letošnja misijonska nedelja je bila za našo župnijo posebna. Vstopili smo v enoletno pripravo na sveti misijon, ki ga bomo doživeli v jeseni 2020.

Vsaka tretja nedelja v mesecu bo za našo župnijo misijonska. Na to nedeljo bomo pri oltarju evharistične daritve dobili duhovna orodja, s katerimi bomo skupaj pripravljali polje naše župnije na misijonsko setev v jeseni leta 2020. Zavedamo se, da so sadovi misijona odvisni od dobro pripravljene zemlje naših src in življenj. Od ene misijonske nedelje do misijonske nedelje v prihodnjem mesecu boste povabljeni k duhovnemu delu za sveti misijon. Zares bi želel, da se vsi vključimo v to duhovno dogajanje in prenavljanje naše župnije.

Področje misijona je tako moje in tvoje življenje, dragi brat, draga sestra, voditelj pa je sam Gospod Jezus Kristus. Priprava na misijon naj bi zbližala srca, bližina naj bi srca odprla, odprta srca pa naj bi spregovorila in tako sprejela Božje seme svetega misijona. Bog blagoslovi to leto priprave na misijon.