V ponedeljek (28. decembra) popoldne smo odšli na ogled živih jaslic v Mojstrano. Izlet je bil nagrada za otroke, ki so pridno obiskovali devetdnevnico, pridružili pa so se tudi drugi župljani, tako da smo napolnili avtobus. V soteski Mlačca, odeti v ledeni oklep, so nam igralci prikazali božično zgodbo, ki se prepleta z vsakdanjim življenjem. Položeno nam je bilo na srce, da bi v prihodnjem letu vsak našel tri pomoči potrebne in bi jim brezplačno opravil delo, s tem da bi tudi oni trem drugim naredili dobro delo, tako da bi se dobrota širila med ljudmi. Ustavili smo se še pri Mariji Pomagaj na Brezjah, ki nas vedno čaka, da se ji zahvalimo in jo poprosimo za varstvo in pomoč. Otroci so bili navdušeni nad jaslicami, ker se kipci premikajo in ponazarjajo kmečka opravila.